עמוד הבית אודות טבעול המוצרים גישה בריאה לחיים פורומים מן העתונות פעילויות ואירועים פרסומות צור קשר מועדון לקוחות
   
אודות טבעול
היסטוריה

אבני הדרך של ההצלחה

גזי קפלן, חבר קיבוץ לוחמי הגטאות וכיום מנכ”ל קבוצת אסם וד"ר מיכה שמר ז”ל, טכנולוג מזון במקצועו, פיתחו טכנולוגיה חדשנית, המאפשרת ליצור תחליפי בשר טעימים ואיכותיים מן הצומח. בשנת 1985 הם הקימו את מפעל טבעול, ואת מעבדת הפיתוח הראשונה בחרו למקם בסנדלרייה של הקיבוץ, שעברה הסבה. קפלן ושמר נחשבים מחלוצי המגמה העולמית להפחתת צריכת הבשר.

השקת השניצל המוכן הראשון
אנשי טבעול ערכו מחקר שוק רחב היקף שבחן את העדפות הצרכנים, ונמצא, כי השניצל הוא מוצר המזון הבשרי האהוב ביותר על הישראלים. לכן המוצר הראשון שיצא ממפעל טבעול היה שניצל מן הצומח, דמוי-בשר, בטעם ובמרקם בשריים.
למעשה, השניצל הצמחי של טבעול היה השניצל המוכן הראשון שהוצע לצרכנים בישראל!
השקת שניצל תירס, השניצל הנמכר ביותר בישראל
אנשי השיווק של טבעול זיהו את רצונם של הצרכנים להגדיל את כמות הירקות בתפריט היומי, ובהתאם פותח שניצל התירס. שניצל התירס הוא החלוץ בסדרת שניצלי ירקות, השומר על מעמדו עד היום כשניצל הנמכר ביותר בישראל!
אסם רוכשת 50% מטבעול
ענקית המזון אסם הביעה אמון בטבעול, רכשה 50% ממנה, והקימה את קבוצת טבעול בתוך אסם. במשך השנים הגדילה אסם-נסטלה את האחזקות בטבעול, וכיום אסם-נסטלה מחזיקה 58% מטבעול, וקיבוץ לוחמי הגטאות מחזיק 42%.
השקת סדרת הארוחות המוכנות מן הצומח
השקה של סדרת ארוחות מוכנות מן הצומח, כאשר כל מנה היא ארוחה שלמה, מקור מצוין לחלבון מלא ולפחמימות מורכבות, מכילה את כל אבות המזון, ויטמינים ומינרלים חיוניים, קלה ומהירה להכנה. השקת הסדרה זכתה להצלחה מיידית.
הכרה עולמית בטכנולוגיה פורצת הדרך של טבעול
טבעול פיתחה שיטה ייחודית לעיבוד חלבון סיבי מהצומח, FVP, המאפשרת לייצר מוצר מהפכני, בעל מרקם סיבי, המחקה באופן מושלם את הטעם והמרקם של נתחי בשר ועוף אמיתיים. השיטה נרשמה כפטנט וזכתה להכרה עולמית כ"פריצת הדרך הגדולה ביותר בתעשיית המזון בעשור האחרון".
השקת מעדני ירקות עם נגיעות גבינה
השקת מעדני הירקות עם נגיעות גבינה, שילוב מענג של ירקות עם גבינה במעדנים בריאים, קלים להכנה, מעודנים ואיכותיים ובטעמים מעולים ומגוונים.
ההשקה זכתה בפרס תחרות הפרסום והשיווק האפקטיבי (אפ"י) לשנת 2004.
השקת שניצל תירס לייט
השקת שניצל תירס לייט - שניצל תירס עשיר בסיבים תזונתיים, המכיל פחות מ-100 קלוריות ליחידה.
השקת מוצרי חזה בגריל מן הצומח
כמענה לדרישה הגוברת בקרב הצרכנים למוצרי לייט, פיתחו בטבעול טכנולוגיה ייחודית לייצור חזה בגריל בטעם ובמראה טבעיים ובמרקם עסיסי, המכיל כ-100 קלוריות ליחידה ו-5% שומן, ומהווה מנה עיקרית בריאה, טעימה ומשביעה.
השקת שניצל דק מן הצומח
השקת הדור החדש של מוצרי טבעול בטכנולוגיה פורצת דרך. לראשונה הוצע לצרכנים שניצל דק, גדול ופריך בדיוק במידה הנכונה, במראה ובטעם של שניצל ביתי.